Lizingas verslui: pasiūlymai ir paaiškinimai

Įmonėms tik pradėjus savo veiklą, plečiantis ir tobulėjant neretai prireikia naujos įrangos, automobilių ar kito turto. Tokio tipo įranga kainuoja ne vieną dešimtį tūkstančių eurų, todėl perkant ją iškart, įmonė patirtų didelį apyvartinių lėšų trūkumą. Lizingas suteikia galimybę naudotis turtu nuo pirmos dienos.

autolizingas verslui

Tad išperkamoji nuoma, arba kitaip verslo lizingas gali būti puiki galimybė gauti visą reikalingą įrangą tam tikram laikotarpiui, geresnėmis sąlygomis nei įsigyjant viską iškart patiems.Šiame straipsnyje aptarsime apie tai kas yra verslo lizingas, jo privalumus bei trūkumus, šiandienos pasiūlymus rinkoje ir keletas bendrų patarimų renkantis šį finansavimo metodą verslui.

Kas yra lizingas verslui?

Lizingas yra finansavimo paslauga, kada įsigyjamo ir naudojamo turto nuosavybės teisės sutarties laikotarpiu priklauso ne lizingo gavėjui, o jį išdavusiai bendrovei. Jis yra skirstomas į finansinį lizingą ir veiklos nuomą t.y. lizingą su likutine verte.

 • Finansinis lizingas tai paslauga, kada lizingo gavėjas turi teisę naudotis įsigytu turtu, tačiau jo nuosavybės teisės sutarties laikotarpiu priklauso lizingo bendrovei. Lizingo sutarties pabaigoje, kai visa visa turto išmokama lizingo bendrovei, turto savininku tampa klientas.
 • Lizingas su likutine verte – paslauga, kada turtas priklauso lizingo bendrovei, o klientas juo naudojasi nuomos sąlygomis. Pasibaigus veiklos nuomos sutarčiai, klientas turi galimybę nepratęsti sutarties ir grąžinti turtą lizingo bendrovei, pratęsti sutartį arba išpirkti turtą už jo likutinę vertę.

Lizingo pasiūlymai verslui

Pagrindinė taisyklė prieš imant finansinius įsipareigojimus, būtinai palyginkite bent kelis kreditorius ir jų sąlygas, šiandien mes Jums padėsime tai padaryti. Palyginsime kelis kreditorius, kurie gali suteikti automobilių lizingą įmonėms.

Bigbank pagrindinės autolizingo įmonėms sąlygos:

 • Kredito suma nuo 8 000 iki 100 000 Eur;
 • Sutarties pabaigoje automobilis negali būti senesnis nei 15 metų;
 • Pradinė įmoka: nuo 10 %;
 • Įmonė vykdo ekonominę veiklą ir generuoja pajamas ne trumpiau kaip 6 mėnesius;
 • Finansuojama keleivinė arba lengvoji komercinė transporto priemonė (iki 3,5 t), kuri gali būti nauja arba naudota;
 • Turtas perkamas iš Lietuvoje registruoto juridinio asmens arba fizinio asmens, turinčio LR pilietybę;
 • Sutarties sudarymo metu automobilio rida iki 250 000 km.

Citadele banko lizingo verslui pasiūlymas:

 • Finansuojame iki 100 % automobilio kainos
 • Finansinis lizingas arba veiklos nuoma
 • Sutarties laikotarpis iki 7 metų
 • Automobilis lizingo laikotarpio pabaigoje negali būti senesnis nei 15-os metų
 • Lizingas su draudimu – viena mėnesio įmoka

Finora Bank automobilių lizingas verslui:

 • Pasirinkę „Finora Bank“ lizingą, galėsite įsigyti: naują automobilį, naudotą automobilį, kitas transporto priemones (mikroautobusus, vilkikus, traktorius ir t. t.).
 • Jums nereikės užstato.
 • Turtas gali būti perkamas iš įvairių pardavėjų: tiek juridinių, tiek fizinių asmenų;
 • Greitai priimamas finansavimo sprendimas. „Finora Bank“, gavęs visus reikiamus dokumentus, lizingo pasiūlymą pateiks vos per 24 val.
 • Lankstus mokėjimo grafikas. Galėsite pasirinkti, kada ir kokio dydžio įmokas galite ir norite mokėti.
 • Galimas mokėjimo grafikas su tam tikru atidėtu mokėjimu besibaigiant lizingo sutarčiai (likutine verte).
 • Galimas lizingas su „Invegos“ garantija. Jei įmonė ketina įsigyti naujos ar naudotos gamybinės įrangos, transporto priemonių, „Invega“ suteiks lizingo garantiją. Mažiau rizikos – daugiau galimybių.

Iš visų mūsų pateiktų pasiūlymų Bigbank vienintelis prašo pradinės įmokos, kitos to nereikalauja. Finora Bank suteikia lankstų mokėjimo grafiką. Citadeles banke galite viena įmoka apmokėti ir už lizingą ir draudimą, kas yra labai patogu. Kiekvienas pasiūlymas turim tiek minusų, tiek pliusų, todėl norint įsigyti automobilį su lizingu verslui reikia individualiai kreiptis į kredito įstaigas ir peržiūrėti individualų pasiūlymą Jums.

Kaip gauti lizingą verslui?

Viskas labai paprasta Jums niekur net nebūtina važiuoti viską galėsite atlikti internetu.

 1. Pateikti lizingo paraišką pasirinktai kredito įstaigai. Dažniausiai tai galite padaryti internetu.
 2. Pateikti dokumentus, kurių reikalaujama paraiškos pildymo metu ar pareikalavus kredito įstaigai po paraiškos pateikimo. Tai gali būti: pagrindiniai įmonės dokumentai (įstatai, informacija apie akcininkus ir kt.), verslo planas, banko išrašai, įmonės finansinės ataskaitos, pateiktų komercinių pasiūlymų kopijos, paliekamo užstato turto vertintojų ataskaita ir kt.
 3. Sulaukti kredito įstaigos atliekamo įmonės kreditingumo vertinimo rezultatų.
 4. Teigiamo atsakymo atveju, susipažinti su finansavimo pasiūlymo sąlygomis.
 5. Perskaitykite ir pasirašykite sutartį.

 

Lizingo privalumai ir trūkumai

Privalumai:

 • Finansuojamas naujas ir naudotas turtas. Jūs galėsite nuspręsti pagal poreikius ir kainą, kuris variantas Jums yra palankesnis.
 • Nereikia užstato, Jūsų perkamas turtas automatiškai užstatu tampa.
 • Turtas gali būti perkamas iš įvairių pardavėjų: tiek juridinių, tiek fizinių asmenų, todėl turėsite daugiau pasirinkimo alternatyvų.
 • Lizinguojamas įvairus turtas: automobiliai, transportas, speciali technika, įrengimai, žemės ūkio technika, smulki įranga ir kt.
 • Įsigyjant prekę lizingu mokamas mažesnis pelno mokestis, mat tiek pačios lizingo įmokos, tiek įrenginių ar daiktų nusidėvėjimas bus priskiriamas išlaidoms.
 • Pirkdami didesnės vertės nuosavybę, už ją mokėsite mažiau, nes lizingo įmonės neretai prekes perka didmenine kaina, kuri yra kur kas mažesnė, nei būtų jums patiems perkant.
 • įsigijus darbui reikalingus įrenginius paprastai reikia pasirūpinti jų transportavimu iki darbovietės, pajungiamaisiais darbai. Perkant lizingu, tuo ir kitais panašiais niuansais pasirūpins nuomotojas.

Trūkumai:

 • Mokestis už galimybę turėti daiktą dar nesumokėjus visos sumos. Visgi, palūkanų už lizingą suma proporcinga norimos įsigyti prekės kainai ir laikotarpiui, per kurį norite išsimokėti.
 • Kai kurios lizingo įmonės gali konfiskuoti nuosavybę, net jei įmokos mokamos laiku. Taip gali atsitikti, jei nebus laikomasi kitų svarbių sutartyje numatytų sąlygų. Pavyzdžiui, nesilaikote eksploatacijos nurodymų ir įranga pernelyg greitai dėvisi arba genda.
 • Net jei sutartyje nurodyta, kad objektą nupirksite, lizingo įmonė gali atsisakyti perduoti jums nuosavybės teises.
 • Automobiliui privalomas KASKO brangimas, kad pabrangina mėnesines įmokas.

Kuo skiriasi paprastas lizingas nuo lizingo verslui?

Vienas iš pagrindinių skirtumų tai, kad verslo lizingas yra suteikiamas įmonėms, o paprastas lizingas suteikiamas fiziniams asmenims. Visos kitos sąlygos ir daugiau mažiau vienodos.

Patarimai prieš imant lizingą verslui

 • Įvertinkite sutarties sąlygas. Lizingo sutartis įprastai sudaroma itin paprastomis ir pakankamai vienodomis sąlygomis. Dažniausiai užtenka pateikti paraišką kurioje nurodomas įsigyjamas turtas, jo charakteristikos bei kaina. Tačiau, prieš pasirašant sutartį reikėtų neskubėti ir prieš tai tinkamai išsiaiškinti draudimines, garantines ir abipusės atsakomybės sąlygas. Tiksliai sužinokite per kiek laiko Jūs tapsite turto savininku, jog galėtumėte tiksliai įvertinti pasiūlymo naudą Jums bei palyginti konkurentų siūlymas kainas.
 • Nepažeiskite sutarties sąlygų. Atrodo savaime suprantama, pasirašytos sutarties sąlygų turėsite laikytis, tačiau jei su sąlygomis nesusipažinsite tai galite net netyčia jas sulaužyti. Už savo įsipareigojimų nevykdymą ir sulaužytas sąlygas nuomotojas turės teisę reikalauti baudos arba apskritai sutarties nutraukimo. Pavyzdžiui, įsigyjant automobilį, kai kurios lizingo įmonės nurodo, jog automobiliu galima naudotis tik Lietuvos Respublikos teritorijoje.
 • Palyginkite lizingo įmones prieš pasirašant sutartį. Atkreipkite dėmesį į atsiliepimus internete, skundus ir kitą viešai prieinamą informaciją kuri leistų tinkamai įvertinti įmonės veiklą. Vienos įmonės gali būti patikimesnės automobilio lizingui, kitos – nekilnojamam turtui ir pan. Norint susirasti patikimą įmonę, verčiau neskubėti ir priimti apgalvotą sprendimą.

Autolizingo paslauga verslui atrodo kaip tobulas sprendimas kiekvienai įmonei, tačiau reikia turėti omenyje, kad jis yra tinkamas ne visiems. Jeigu jūsų bendrovė nėra didelė, o automobilis tikrai nėra būtinas, tuomet geriau rinktis naudotą ir pigesnį automobilį nei autolizingo paslaugą, kadangi ji gali kainuoti net apie 10 proc. viso automobilio vertės. Visada reikia pabandyti palyginti skirtingų finansuotojų pasiūlymus ir tuomet spręsti, ar rinktis lizingą apsimoka Jūsų įmonei. Paskola verslui, kitaip nei lizingas, gali būti tinkamesnis variantas jūsų įmonei. Verslo paskola suteikia galimybę gauti reikalingą finansavimą be būtinybės įkeisti konkretų turtą, kaip tai yra privaloma lizingo atveju. Be to, paskola verslui gali būti naudojama įvairiems poreikiams, nuo apyvartinio kapitalo didinimo iki naujų projektų finansavimo, o lizingas paprastai yra skirtas konkrečiam turtui įsigyti. Tai suteikia didesnį lankstumą ir daugiau galimybių jūsų verslo plėtrai.

 

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas