8 būdai iš kur gauti pinigų

„Iš kur gauti pinigų?“ ar „kaip gauti daugiau pinigų?“. Tai – klausimai, aktualūs dažnam iš mūsų: tiek turinčiam pastovų darbą ir norinčiam gauti papildomų pajamų, tiek, žinoma, šiuo metu nedirbančiam ir, natūralu, susiduriančiam su finansinėmis problemomis. Straipsnyje apžvelgsime net 8 skirtingus variantus, pradedant investavimu ir baigiant mokamų internetinių apklausų atlikimu, galbūt padėsiančius rasti išganingą atsakymą, iš kur gauti tų taip reikalingų pinigų.

Tiesa, iš karto skubame nuimti rožinius akinius. Deja, pinigai ant medžių neauga (kad ir kaip to norėtume!). Dalis iš aptariamų būdų, kaip gauti pinigų, reikalauja pradinių investicijų (tiesa, kai kuriais atvejais prasidedančių vos nuo kelių ar keliasdešimt eurų). O ir laiko, kol pinigai įkris į kišenę ar, dažnesniu atveju, banko sąskaitą, gali šiek tiek praeiti. Ir, savaime suprantama, reikės šį tą nuveikti: pradedant norimų parduoti daiktų fotografavimu bei sukėlimu į pasirinktas platformas ir baigiant geriausias sąlygas siūlančio investicinio fondo pasirinkimu.

 

Investavimas

Gali pasirodyti šiek tiek keista, tačiau, iš kur gauti pinigų, galvą suka ne tik finansinį nepriteklių jaučiantys asmenys, bet ir tie, kurie turi atliekamų pinigų. Jei kiekvieną mėnesį, padengus visus turimus finansinius įsipareigojimus, banko sąskaitoje dar lieka pinigų (nesvarbu, net tai – vos keliasdešimt eurų), rekomenduojame pasidomėti investavimu. Tai – bene populiariausias būdas kaupti ir…dauginti pinigus. O, dėl skirtingų investavimo būdų gausos (akcijos, obligacijos, investiciniai fondai, NT,  kriptovaliuta, paskolos ir kita), kurių nedidelę dalį apžvelgsime plačiau, galima pasirinkti, atsižvelgus į riziką, investicinę grąžą ir kitus aktualius kriterijus, sau priimtiniausią variantą.

Obligacijos

Obligacijos – tai skolos vertybiniai popieriai, kurias vyriausybės, įmonės bei kitos organizacijos išleidžia, turėdamos tikslą pasiskolinti ir įsipareigoja, jog konkrečiai nustatytą dieną investuotojams bus grąžinta ne tik nominali obligacijų vertė, bet ir anksto numatyto dydžio palūkanos.

Iš apibrėžimo matyti, jog šis investavimo būdas savo esme (tai yra sutarto dydžio palūkanos ir numatytas paskolos terminas) yra panašus į terminuotą indėlį komerciniame banke. Pastaruosius finansinius produktus vienija dar ir gana nedidelė rizika, tačiau kartu ir sąlyginai gana maža investicinė grąža. Tiesa, kitaip nei terminuotas indėlis, kurio sutartį nutraukus, palūkanos prarandamos, obligacijas galima parduoti anksčiau numatytos išpirkimo datos ir netgi iš minėto sandorio papildomai uždirbti.  

Akcijos

Akcija – nuosavybės vertybinis popierius, suteikiantis akcininkui teisę į tam tikrą konkrečios bendrovės kapitalo dalį.  Investavimas į akcijas – tai investavimas į verslą. Įsigijus akcijų, gaunama teisė ne tik į bendrovės pelno dalį (dividendus), proporcingą turimų akcijų skaičiui, bet ir galimybė dalyvauti tos įmonės valdyme.

Reikia paminėti, jog akcijos ir yra vienas populiariausių, bet kartu ir rizikingiausių investavimo būdų. Norint, jog šis variantas, ieškant sprendimų, kaip gauti pinigų, pasiteisintų, reikia ne tik specifinių žinių investavimo srityje, bet ir nemažai laiko investicijų.

Investiciniai fondai

Jei akcijos, kaip investavimo įrankis, skamba per daug sudėtingai, o ir laisvo laiko „žaisti“ investuotoją neturite, tačiau norisi „įdarbinti“ savo pinigus, investiciniai fondai – dėmesio verta alternatyva. Investicinių fondų vienetinių įsigijimas – tai, vaizdžiai tariant, savo pinigų perdavimas į profesionalių investuotojų rankas, investuojančių juos į vertybinius popierius, žaliavas ar kitą turtą.

Vienas pagrindinių investavimo fondų privalumų, lyginant su kitais investavimo įrankiais – galimybė investuoti ne į pavienių, o skirtingų bendrovių akcijas. Žinoma, reikia suprasti, jog profesionalūs investuotojai šį darbą daro ne už „ačiū“, o už tam tikro dydžio mokestį.

 

Biržoje prekiaujami fondai (ETF)

EFT (angl. „Exchange Traded Funds“, dar kitaip vadinami biržoje prekiaujamais fondais – tai viena iš investicinių fondų rūšių, kurių vienetais biržoje prekiaujama realiu laiku, suteikianti galimybę investuoti į įvairias investicijas priemones (vertybiniai popieriai, žaliavos, indeksai, NT ir kita) norimuose regionuose ar sektoriuose.

Paskolos

Šis variantas, ne paslaptis, paklausus, iš kur gauti pinigų, nuskambėtų iš dažno lūpų. Ir tokios tendencijos vertinti kritiškai ar juolab smerkti tikrai nereikėtų. Suvokiant, jog greitieji kreditai – rimtas finansinis įsipareigojimas, kurio nevykdant, gresia sutartyje numatytos sankcijos, iš tiesų yra racionalus sprendimas, prireikus pinigų. O rinkoje esančių kreditorių įvairovė („Smspinigai“, „Credit24“, „Vivus Finance“, „SB lizingas“ ir kiti) leidžia pasirinkti iš asmeniškai palankiausių pasiūlymų.

Tiesa,  paskolos, kaip finansinis produktas, gali būti  aktualios tiek prireikus pinigų, tiek…ir turint jų per daug. Paskolos – vienas iš investavimo būdų, leidžiantis papildomai užsidirbti iš gautų palūkanų.

Investavimas į privačių ar juridinių asmenų paskolas – labai paprastas, išskirtinių investavimo žinių bei patirties nereikalaujantis procesas, tad, nieko keisto, sulaukiantis didelio susidomėjimo tiek Lietuvos, tiek ir viso pasaulio mastu. O ir norintys pasiskolinti pinigų, šią alternatyvą, dėl paprastesnio, greitesnio proceso, taip pat neretai ir mažesnių reikalavimų, vis dažniau laiko patrauklesne nei paskolos iš komercinių bankų.

Investavimas į paskolas vyksta per vadinamąsias tarpusavio skolinimosi platformas (pavyzdžiui, „Savy“, kurios atlieka tarpininko vaidmenį tarp asmenų/įmonių, norinčių pasiskolinti ir žmonių, galinčių paskolinti ir, žinoma, turinčių siekį iš to papildomai užsidirbti. Visą „juodą“, sudėtingiausią darbą būtent ir atlieka minėtos tarpusavio skolinimosi platformos: investuotojui belieka pasirinkti, į kurią patvirtintą paraišką investuoti.

Be jau minėtų šio investavimo įrankio privalumų, svarbu paminėti, jog investicijos į paskolas prasideda vos nuo 10-50 Eur. Tad tai – puikus sprendimas ir tiems, kurie turi nedidelę laisvų pinigų sumą ir nori pabandyti šią racionaliai panaudoti.

Internetinės apklausos

Nuo apklausas atlikinėjančių žmonių, sutiktų gatvėje, bėgate, o skambinančius telefonu – užblokuojate? Tačiau net neabejojame, jog požiūris į šią veiklą pasikeistų, jei kas nors už tai pasiūlytų pinigų? Ir tai – ne utopija, o reali praktika, kuria užsiima nemažai žmonių, turinčių šiek tiek laiko ir norinčių jį praleisti naudingai.

Internetinės apklausos yra apmokestinamos priklausomai nuo konkrečios įmonės taikomų įkainių, dažnai susijusių su apklausų trukme bei sudėtingumu. Vienos populiariausių tarptautinių mokamų apklausų platformų – „MarketAgent.com“ bei „Triaba.com“. Kalbant apie lietuviškas tokio pobūdžio interneto svetaines, galima paminėti „Sprinter.lt“, „Monyer.lt“, „Bonusway.lt“ ir pan. 

Naudotų daiktų ar rūbų pardavimas

Sukant galvą, iš kur gauti pinigų, kartais tereikia apsidairyti…aplinkui. Spintose, lentynose, garažuose, palėpėse ir kitose sandėliavimo vietose neretai „slepiasi“ daug daiktų, kurie Jums tiesiog „neprilipo“ ar, nors yra idealios būklės, tapo nebereikalingi, o, prisikėlę antram gyvenimui, kažkam galėtų būti tikru lobiu. Lobiu, už kurį Jūs dar ir gautumėte nemažai papildomų pajamų!

Priklausomai nuo parduoti ketinamų daiktų (drabužiai, žaislai, buitinė technika, namų apyvokos prekės ir kita), galima naudotis įvairiomis patikimomis pardavimo platformomis („Vinted“, „Skelbiu“, „Etsy“ ir pan.), o taip pat – FB „Marketplace“ funkcija ar įvairiomis specializuotomis šio socialinio tinklapio grupėmis. Kalbant apie „Vinted“ platformą, reikia pabrėžti, jog sandoriai gali būti sudaromi ne tik su pirkėjais iš Lietuvos, bet ir Lenkijos bei Suomijos.

Nuotraukų pardavimas

Gauti pinigų galima ir iš tokios veiklos, kurią mielai atliekate ir netgi vadinate savo hobi. Puikus pavyzdys – fotografavimas ir nuotraukų pardavimas. Geriausia, jog tam, kad šis pomėgis neštų pajamas, netgi nereikia turėti profesionalaus fotoaparato – pakankamai geros kokybės fotografavimo funkcija pasižyminčio mobiliojo telefono. Vienos populiariausių visame pasaulyje tokio pobūdžio internetinių platformų – „Shutterstock“, „iStock“, taip pat, specialiai mobiliesiems įrenginiams pritaikyta „Dreamstime“ programėlė.

„AirBnb“

Turite nuosavą namą, butą, o gal – tiesiog laisvą kambarį savo namuose? NT objektus, žinoma, investavus į bent kosmetinį patalpų remontą, galima nesunkiai „įdarbinti“. Trumpalaikė nuoma – keliautojų tarpe itin populiari paslauga. Vienas tiesiausių kelių, norinčių pradėti teikti trumpalaikės nuomos paslaugas –

„Airbnb“ platforma, kuria, tiek kaip klientai, tiek ir paslaugos teikėjai naudojasi asmenys iš viso pasaulio.

Tarptinklinė prekyba (dropshippingas)

Nuosava el. parduotuvė skamba kaip sudėtingas, daug laiko, pastangų, o ir, savaime suprantama, investicijų reikalaujantis projektas, tačiau jaučiate, jog turite prekybininko gyslelę, kuri ir gali tapti atsakymu į klausimą, iš kur gauti pinigų? Rekomenduojame pasidomėti vadinamuoju dropshipping‘u arba, lietuviškais terminais kalbant, tarptinkline prekyba.

Šio e-prekybos modelio esmė ir svarbiausias privalumas – trečiosios  šalies prekių pardavimas suinteresuotiems asmenims. Jums nereikia turėtų prekių atsargų ir jų sandėliuoti: pirkimą vykdote tik tada, kai sulaukiate pirkėjo užsakymo. Toks sprendimas ne tik nereikalauja daug pradinių investicijų, bet ir nėra rizikingas, tad puikiai tinka norintiems „apšilti kojas“ šioje rinkoje.

Domenų pardavinėjimas

Domenas – tai internetinis adresas, kuriuo naudojantis, vartotojai yra nukreipiami į tam tikrą svetainę (pavyzdžiui, www.credit123.lt). Tiesą sakant, norint verstis domenų perpardavinėjimu, kone tiek žinoti ir pakanka! Na, nebent tiesiausio kelio, kur galima įsigyti, o vėliau, žinoma, už aukštesnę kainą, parduoti domenus. Tam rekomenduojame pasidomėti „Flippa” bei „Sedo” platformomis. Šis būdas, kaip gauti pinigų, siejamas ne tik su minimaliomis investicijomis, bet ir, lyginant su, pavyzdžiui, investicijomis akcijas ar obligacijas, nepalyginamai mažesne rizika. O taip pat, ne mažiau svarbu, ir greita investicijos grąža: pelną gausite iš karto, vos tik Jūsų parduodamas domenas bus nupirktas.

Kaip gauti pinigų greitai?

Anksčiau aptarti būdai, iš kur gauti pinigų, gali priversti, ilgiau ar trumpiau, apsišarvuoti kantrybe, pavyzdžiui, iki tol, kol Jūsų nuomai siūlomos patalpos patrauks kieno nors dėmesį. Visgi, puikiai suprantame, jog neretai pagrindinis klausimas ir tikslas – „kaip gauti pinigų greitai?“ Susidūrus su tokiu poreikiu, bene tiesiausias kelias – greitieji kreditai, kurių pasiūlymų rinkoje tikrai netrūksta. Ir, skyrus šiek laiko skirtingų kreditorių pateiktų pasiūlymų analizei, išsirinksite geriausią visais atžvilgiais (pradedant BVMNN ir baigiant grąžinimo anksčiau laiko sąlygomis) greitojo kredito pasiūlymą.

Jei į finansinius įsipareigojimus žiūrite atsargiai, o galbūt pečius jau slegia ne viena paskola, neabejotinai geriausias sprendimas – tiesiog dirbti. Tiesa, dėl rinkoje esančių pasiūlymų įvairovės, galima rasti laikinų darbų ar vienkartinių užsakymų, kuriuos atlikus, pinigai sumokami iš karto, bet būtinybės uždarbio laukti kelias savaites ar net mėnesį. Jei aktualu minėti pasiūlymai, viena iš interneto svetainių, kurioje rekomenduojame apsilankyti – „Workis“.   

 

Taigi, variantų, iš kur gauti pinigų, tikrai yra pakankamai. Tereikia skirti laiko jų analizei ir, atsižvelgus į savo poreikius bei galimybes, išsirinkti priimtiniausią ir…pradėti dirbti. Juk, deja, nieko nedarant, niekas ant lėkštutės grynųjų ar banko kortelės nepadės. 

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas