5 patarimai norintiems turėti gerą kredito istoriją

Ar žinojote, jog Gera kredito istorijakiekvienas LR gyventojas gali gauti asmeninio kredito ataskaitas? Fiziniams asmenims jos naudingos, nes padeda sužinoti ne tik realias galimybes pasiskolinti, bet ir leidžia adekvačiai įvertinti būsimus finansinius įsipareigojimus. Nors teoriškai paskolos su bloga kredito istorija gali būti suteikiamos, tačiau teks gerokai pavargti randant skolinančią bendrovę, o ir palūkanų normos bei kitos sutarties sąlygos nebus džiuginančios. Tad šiandien ir pakalbėsime kaip jūs galite išlaikyti teigiamą kredito istoriją arba ją pagerinti?

Nelaiduokite už kitus asmenis

Kartais net ir greitosios paskolos nesuteikiamos neturint laiduotojo – asmens, laiduojančio už besiskolinantįjį (fizinį asmenį). Laidavimas – tai garantija, atsakomybė, prisiimama už paskolos gavėją. Jei paskolos gavėjas nevykdo savo finansinių įsipareigojimų, laiduotojas turi grąžinti skolą. Tapdamas laiduotoju, asmuo tampa tarsi paskolos dalininku, o jei skolinamasi turint rimtų finansinių sunkumų, jie laikui bėgant gali tapti tik dar opesni. Tad reikėtų labai gerai pagalvoti apie tolesnius veiksmus. Aišku, jei žmogus yra jūsų patrneris, vaikas ar artimasis, kuriuo tikrai pasitikit, jog jis ar ji mokės laiku paskolą tai tikrai gali tekti laiduoti už tokį žmogų.

Jei skolinatės pirmą kartą, venkite didelių sumų

Greitosios paskolos, pirkimas lizingu, kreditai turi įtakos ne tik asmeniniams mūsų finansams, bet ir mėnesio biudžetui. Tad jei iki šiol nėra tekę skolintis, dideli įsipareigojimai kredito įstaigoms jus gali tiesiog sugluminti, taigi skolinkitės mažiau, nei norėtumėte. Kaip rodo 2018 m. pab. atlikta Lietuvos gyventojų apklausa, net 56 proc. šalies gyventojų per dvejus artimiausius metus ketina imti paskolą. Prisiminkite, kad viena yra skaičiavimai popieriuje (numatomos išlaidos), o realiosios išlaidos gali būti didesnės. Reikėtų stebėti, kokią įtaką paskola daro asmeniniams finansams, bei žūtbūt stengtis laiku mokėti įmokas.

Neviršykite 28 proc. jūsų mėnesio pajamų paskolų įmokoms

 28 proc. riba galioja imant greitąją paskolą ir perkant lizingu automobilį arba imant vien tik būsto paskolą. Nors įstatymuose numatyta, kad finansiniai mėnesio įsipareigojimai negali viršyti 40 proc. asmens/šeimos pajamų, vis tik reikėtų pasilikti rezervą – sunku prognozuoti, ar artimiausius 5–10 m. nebus finansinės krizės ir apskritai kokia bus asmeninė finansinė situacija. Be to, jei daugiau nei trečdalį pajamų sudarys būsto paskolos įmokos, negalėsite pirkti automobilio lizingu, pasiskolinti remontui ar buitinei technikai įsigyti.

Nuolat domėkitės kredito istorija

„Creditinfo“ duomenimis, kiekvieną mėnesį maždaug 15 asmenų teiraujasi, kaip panaikinti skolinimosi reitingą mušančius kredito istorijos įrašus. Tačiau tai neįmanoma, nebent suvedant duomenis būtų įsivėlusi klaida. Tad reikia domėtis savo kredito istorija ir stengtis laikytis turimų įsipareigojimų. Turėtumėte žinoti, kad įrašai kredito istorijoje saugomi 10 metų.

Neslėpkite mokesčių

Jei manote, kad ateityje gali prireikti paskolos, gali tekti nemažai pavargti, kol ją gausite, ypač jei oficialiai uždirbate mažai. Tad jei gaunate papildomų pajamų, apskaitykite jas ir deklaruokite, sumokėkite visus priklausančius mokesčius. Didesnės pajamos – didesnės ir galimybės pasiskolinti daugiau. Dažnai vadovaujamasi požiūriu: „Kodėl turiu mokėti?“ Tačiau sumokėtos įmokos grįžta kitais pavidalais ir mokėdami mokesčius gauname įvairių kitų naudų, ne tik didesnes paskolas.

Visi šie patarimai padės sudaryti patikimo finansinio partnerio įspūdį ir nesudarys jums kėblumų, jei norėsite paimti paskolą būstui, automobiliui ar kitam didesniam pirkiniui. Atsiminkite, jog greitieji kreditai nėra blogai, svarbiausia viską gerai apskaičiuoti ir net jei ir pasikeistų Jūsų gyvenimo sąlygos, kad galėtumėte sumokėti įmokas laiku.

 

 

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas