Refinansavimas – kas tai?

Refinansavimas – kas tai?

Paskolų refinansavimas kas tai ?  yra šiuo metu populiari finansinė paslauga, kuria aktyviai naudojasi lietuviai. Tad natūralu, jog kyla klausimas: refinansavimas – kas tai?

Refinansavimas – tai naujos paskolos išdavimas, jūsų turimų finansinių įsipareigojimų greitųjų kreditų ar lizingo bendrovėse padengimui.

Refinansavimas dažnai dar vadinamas paskolų sujungimu bei perkreditavimu.

Refinansavimas gali būti reikalingas šiais tikslais:

  • Norint pagerinti turimos paskolos sąlygas, pavyzdžiui, siekiant padidinti paskolos sumą ar pakeisti paskolos gražinimo įmokos dydį bei gražinimo laikotarpį.
  • Norint sujungti skirtinguose bankuose ar pas skirtingus kreditorius turimas kelias paskolas, gautas skirtingu laiku, siekiant apjungti mokėjimo įmoką.

Nors dabar terminas refinansavimas dažniausiai sutinkamas kalbant apie vartojimo paskolas ar greituosius kreditus, tačiau tai nėra nauja paslauga Lietuvoje, tik anksčiau galbūt labiau sutikta verslo aplinkoje. Pavyzdžiui, refinansavimas gali būti ir procesas, kurio metu įmonė išleidžia naujus vertybinius popierius ir gautus pinigus panaudoja išpirkti anksčiau išleistiems vertybiniams popieriams.

Kada refinansavimas yra tinkamas sprendimas?

Poreikis refinansuoti turimus finansinius įsipareigojimus kyla ne visiems. Tačiau susidaro tam tikros gyvenimiškos situacijos, kuomet būtent refinansavimas tampa išsigelbėjimu ir veiksmingu pasirinkimu. Pavyzdžiui:

  • Pablogėjo finansinė situacija ir tapo pernelyg sudėtinga laiku mokėti paskolos gražinimo įmokas;
  • Turite skirtingo dydžio finansinius įsipareigojimus ir kiekvieną mėnesį paskolos grąžinimo įmokas mokate skirtingiems kreditoriams, o norėtumėte atsiskaitinėti tik su vienu kreditoriumi;
  • Paskolos sutartį sudarinėjote prieš kelis metus ir palyginus su dabar siūlomomis palūkanomis, jūs jaučiatės tarsi permokate;
  • Pagerėjo finansinė situacija, tad norite greičiau padengti savo turimus finansinius įsipareigojimus, padidindami paskolos gražinimo įmoką, bet sutrumpindami paskolos grąžinimo terminą.

Kaip jau galėjote suprasti iš situacijų pavyzdžių, refinansavimas leidžia atlikti kelis veiksmus su jūsų paskolomis ir dažniausiai refinansuoti kreipiamasi dėl vienos iš šių priežasčių:

  1. Žmogus kreipiasi dėl paskolų refinansavimo tikėdamasis, kad jo paskolos grąžinimo terminas bus prailgintas, sumažinant mėnesines paskolos grąžinimo įmokas.
  2. Žmogus nori savo turimus finansinius įsipareigojimus padengti dar greičiau.
  3. Žmogus nori apjungti turimas paskolas į vieną su įmokomis tik vienam kreditoriui.

Paskolos įsiskolinusiems

Jei teko domėtis atsakingo skolinimo principais, vienas iš punktų yra tai, jog kreditoriai negali suteikti paskolų jau įsiskolinusiems asmenims. Žinoma, yra išlygų, jei šeimos ar asmens pajamos yra didesnės ir jau turimos paskolos gražinimo įmokos nedaro įtakos šeimos biudžetui. Visgi, dažniausiai siūloma paskolą refinansuoti ir paimti papildomą paskolos sumą būtent refinansuojant. Taip paprasčiau ir kreditoriui, ir pačiam žmogui, nes tereikia mokėti vieną paskolos gražinimo įmoką per mėnesį vienam kreditoriui.

Tad jei oficialiai sakoma, jog paskolos įsiskolinusiems nėra teikiamos, jos realiai gali būti suteiktos naudojantis refinansavimu. Žinoma, čia yra ir papildomų sąlygų.

Įmonės teikiančios paskolų refinansavimo paslaugą

Lietuvoje refinansavimo paslaugas siūlo ne viena įmonė. Dažniausiai refinansavimą siūlo greitųjų kreditų įmonės, kredito unijos bei sutelktinio finansavimo platformos. Bankai, taip pat gali siūlyti refinansavimą tam tikromis sąlygomis. Šiame sąraše tik kelios didesnės ir žinomesnės įmonės atsitiktine tvarka.

Paskoluklubas.lt

Paskoluklubas.lt veikia kaip sutelktinio finansavimo platforma. Portale galima refinansuoti vartojimo kreditus, lizingus, kredito linijas, kreditines korteles. Refinansuojamos sumos iki 25000 € su palūkanomis nuo 5 %. Refinansavimas apmokamas ne iš Paskoluklubas.lt sąskaitos, o iš žmonių, norinčių investuoti į perkreditavimą.

SMSPinigai.lt

Kreditorius SMSPinigai.lt refinansauoja suma siki 10000 €, refinansuoja lizingus, paskolas bankams, greituosius kreditus, paskolas kredito unijose. Refinansuojama iki 7 metų laikotarpiui. Yra galimybė gauti papildomą kreditą.

Finbee.lt

Tarpusavio skolinimo platforma Finbee.lt siūlo refinansuoti paskolas iki 10000 €. Paskolą galima gauti nuo 1 iki 5 metų terminui, su nuo 7 proc. metinėmis palūkanomis. Paskolą galima grąžinti per 14 dienų be jokių mokesčių ar papildomų sąlygų, taip pat paskolą galima grąžinti anksčiau laiko be jokių papildomų mokesčių.

BigBank.lt

Kreditorius BigBank.lt siūlo refinansuoti paskolas iki 25000 € su nuo 7,85 proc. palūkanomis. Palūka(nos gali būti mažesnės sumoms didesnėms nei 10000 €. Bigbank.lt refinansuoja tik kitų kreditorių paskolas (bankų, kredito unijų ir greitųjų kredito bendrovių paskolas). Paskola suteikiama iki 72 mėn laikotarpiui.

Credit24.lt

Kreditorius Credit24.lt teikia refinansavimo paslaugas 2000 savo atstovybių visoje Lietuvoje, taip pat telefonu ir internetu, paskola pasiekia sąskaitą per 15 min. Refinansuojamos sumos nuo 100 iki 5000 € Sutarties sudarymo ir administravimo mokestis 0 €. Mėnesinės palūkanos nuo 1.99 %

Kaip išsirinkti įmonę refinansavimui – padės paskolų palyginimas

Refinansuoja tos pačios įmonės, kurios teikia paskolas. Jų ir pasiūlymai iš dalies panašūs. Visgi, kaip pastebėjote, tuo pačiu ir skirtingi. Vieni siūlo didesnes sumas refinansavimui, kitų limitai mažesni. Vienos gali refinansuoti iki 5 mėtų terminui, kitos iki 7. Tad ir palūkanos gali skirtis.

Norint palyginti ir išsirinkti geriausią variantą, geriausia pasinaudoti paskolų palyginimo portalais. Tuomet pasirinkus tas įmones, kurios labiausiai atitinka jūsų poreikius ir siūlo geriausius (pigiausius) variantus, galima kreiptis dėl individualaus pasiūlymo. Daugeliu atveju viskas vyksta automatiškai ir sutartis sutvarkoma per kelias minutes. Belieka džiaugtis arba papildoma paskola, arba palankesnėmis paskolos sąlygomis ir apjungtu paskolos įmokos gražinimo mokėjimu.

Papildoma informacija apie refinansavimas kas tai ?

Pora straipsnių, kuriuose anksčiau esame kalbėję apie refinansavimą ir kuriuose galite rasti dar daugiau naudingos informacijos:

Kada refinansavimas yra tinkamas finansinis sprendimas

Paskolų sujungimas – palankesnės sąlygos ir patogesnė grąžinimo tvarka

Beje, svarbu paminėti, jog sąlygos norint refinansuoti paskolas, yra lygiai tokios pat kaip ir tiesiog imant paskolą. Žinoma, jei prieš tai jau gavote paskolą, greičiausiai esate pilnametis LR pilietis. Tačiau galbūt nuo paskolos gavimo iki refinansavimo netekote darbo, sumažėjo pajamos, pakeitėte darbo vietą ir jau nebeturite 6 mėn stažo toje pačioje darbo vietoje. Arba nuolat vėlavote sumokėti paskolos gražinimo įmokas ir paskola perduota antstoliams. Tai lėmė mažesnį kredito reitingą ir dėmę kredito istorijoje. Refinansuojant į tai gali būti atsižvelgta. Todėl požiūris, jog gavus paskolą  galima „pasileisti plaukus“ ir ignoruoti kredito istoriją, yra labai neteisingas.

Jei įdomu, kokios gali būti priežastys, dėl ko jums atsisakoma refinansuoti paskolą, galite perskaityti straipsnį 4 priežastys, kodėl jums gali būti nesuteiktas greitasis kreditas

Tikimės informacija bus naudinga sprendžiant ar refinansavimas yra ta paslauga, kuri patenkins jūsų poreikius.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas