Kaip sutaupyti šildymo sezono metu?

Šaltuoju metų sezonu tenka gerokai daugiau sumokėti už išaugusius komunalinius mokesčius. Dauguma ekspertų rekomenduoja įprasti šildymo sezonui ruoštis iš anksto. Pavyzdžiui, taupyti tam pradėti vasarą arba pasirūpinti namo remontu. Aišku, tai tikrai palengvintų žiemos sezoną, bet ką daryti jei pasiruošti nespėjote? Pro sienas prarandame maždaug 35%, pro langus – 37%, pro stogą – 15%, pro rūsį – 13% šilumos.

sutaupyti šildymo sezono metu

Įmanoma sutaupyti 10 % ir daugiau procentų šilumos energijos ir atitinkamai sumažinti sąskaitas už ją. Tam, kad šilumą vartotume efektyviai, nebūtinos didelės investicijos. Kartais pakanka pakeisti kelis įpročius. Siūlome jums išbandyti keletą būdų, kurie padės išlaikyti šilumą būsto viduje, o taip pat ir sutaupyti, nes šildymui reikės sunaudoti mažiau energijos.

Reguliuojama temperatūra

Vienas efektyviausias būdas taupyti šilumą – reguliuoti radiatorių temperatūrą. Nemažoje dalyje butų, ypač naujesnės statybos, yra įrengta galimybė patiems reguliuoti savo būsto apšildymą, pagal poreikį.  Esant ne namuose ar miegant galima temperatūra sumažinti bent keliais laipsniais, o grįžus namo ar prabudus vėl tą temperatūra padidinti. Tokiu būdu šilumos energija taupoma beveik 16 valandų per parą. Tačiau persistengti tikrai nereikėtų, užsukus temperatūra per žemai, šalčiau tampa visame name, vėl iš naujo sušildyti visas patalpas teks sunaudoti daugiau energijos. Taip pat, sumažinus per daug temperatūrą rizikuojama įsigyti pelėsį, nes patalpose tiesiog bus per drėgna.

Naudokite užuolaidas

Užuolaidos gali būti ne tik interjero detale, bet ir viena iš priemonių, padedančių palaikyti tolygią temperatūrą kambaryje. Taip pat, kaip vasaros karštomis dienomis norėjosi užtraukti užuolaidas, kad į namus neprieitų karščio, šaltuoju metų laiku šį metodą išnaudokite priešingam tikslui. Kad ir kokius kokybiškus langus pasirinksite savo namuose, tačiau atėjus šalčiui, pro juos vis tiek šiek tiek eis šaltis, tai yra ploniausia sienos dalis. Jog šaltis nepatektų į kambarį galite uždengti langus užuolaidomis arba langinėmis. Puikiai tiks storesnės arba pagamintos iš vilnos ir medvilnės. Dienos metu, ypatingai jei šviečia saulė, užuolaidas reikia atidengti, tačiau vakare jas laikykite uždarytas. Užuolaidos sudarys užtvarą nuo lango sklindančiai šalčiui patekti į kambarį. Jei planuojate išvažiuoti iš namų ilgesniam laikui užuolaidas reikėtų laikyti uždarytas. Tiesa, užuolaidas reikėtų rinktis nedengiančias radiatorių, priešingu atveju šiluma sunkiau sklis po patalpas.

Laikykite radiatorius atvirus

Šilumai sunkiau pasklisti po kambarį, jeigu radiatoriai ar kiti šildymo prietaisai yra uždengti, paslėpti už, baldų ir pan. Tokiu būdu nemaža dalis šilumos gali būti tiesiog iššvaistyta, todėl vertėtų laikyti radiatorius kuo labiau atvirus. Įvairios dekoracijos ir kiti panašūs namų rakandai, trukdo efektyviam šilumos cirkuliavimui kambaryje. Žinoma, nemaža dalis žmonių radiatorius slepia, nes jie neatrodo patraukliai. Jei jums taip pat jie kliūna, juos galite nudažyti patrauklesne spalva.

Šilumą atspindintis ekranas

Dar vienas keletą eurų kainuojantis šilumos taupymo būdas yra  už radiatorių montuojamas šilumą atspindintis ekranas. Tai panaši  į foliją plėvelė, kuri priklijuojama tarp sienos bei radiatoriaus. Daugiausia šilumos iššvaistoma per šilumai laidžias sienas, todėl tam, kad tuščiai nebūtų šildomos sienos, ši plėvelė padės daugiau šilumos patenkti į kambarį.

Patikrinkite langų sandarumą

Šilumos suvartojimas labai priklauso nuo pastato būklės, tačiau šalia egzistuoja paprasti ir mažai investicijų reikalaujantys šilumos energijos taupymo būdai, kuriuos gali naudoti visi būstų savininkai. Dauguma namų ir butų savininkų jau yra susidėję plastikinius langus, kurie pasižymi sandarumu. Jei dar neturite plastikinių langų, jie gali būti kiek brangoka investicija, tad greitieji kreditai nėra tokia jau bloga išeitis, jei ši investicija padės keliasdešimt ateinančių metų sutaupyti šildymui.

O jei Jūsų namuose plastikiniai langai dar nėra sudėti – langų sandarumu pasirūpinti reikėtų tik dar atidžiau. Sandarinti langus geriausia šiuolaikinėmis izoliacinėmis priemonėmis, kurios nėra brangios, tačiau efektyvios. Paprasčiausias būdas patikrinti, ar jūsų langai bei durys sandarios – vėjuotą dieną pasiimti degantį smilkalą ir su juo apeiti visas galimas erdves, pro kurias gali veržtis vėjas. Užsandarinus plyšius tarp stiklo ir lango rėmo, o tuo pačiu tarp lango rėmo ir sienos, galima pasiekti geriausią efektą. Prie šilumos taupymo prisideda ir įstiklinti balkonai, nes žymiai sumažėja šalto oro skverbimasis į butą, ypač – senos statybos daugiabučiuose namuose. Tiesa, jokiu būdu neužsandarinkite visų langų taip, kad jų nebūtų galima atidaryti.

Teisingai vėdinkite namus

Namų vėdinimas yra būtinas sveikam namų mikroklimatui, šeimos narių sveikatai palaikyti ir apsaugoti juos nuo alergijų bei kvėpavimo ligų tikimybės, o tai pat ir sumažinti dulkių ir besikaupiančios drėgmės kiekį patalpose. Ilgas namų vėdinimas kelis kartus per dieną smarkiai atvėsina patalpas, dėl kurių po to staiga įkaista radiatoriai, šilumos atstatymui prireikia daug energinių resursų. Namus vėdinkite ilgiausiai 10 minučių, vieną kambarį vienu metu. Taip išvengsite susidariusių skersvejų namuose, kambariai atvės gerokai lėčiau, nors į juos pateks pakankamas šviežio oro kiekis.

Elektriniai radiatoriai

Esant ypatingai šaltam orui galima bandyti kelioms valandoms įsijungti elektrinį radiatorių. Žinoma, tokiu atveju geriausia šildyti tik tą patalpą, kurioje daugiausia būnate, o ne visą butą. Toks šildytuvas gali laikinai sušildyti esant patiems didžiausiems šalčiams, tačiau jis – ryja tikrai daug elektros energijos, todėl reikėtų pagalvoti, kur kitur namuose jos būtų galima sutaupyti. Pavydzdžiui galite:

  • Stengtis visuomet išjungti šviesą bei nelaikyti elektros kištukuose pajungtų prietaisų, kai jie tuo metu nenaudojami.
  • Pakeisti lemputes į energiją saugančios lemputės, nors ir kainuoja kiek brangiau, tačiau veikia gerokai ilgiau ir sunaudoja mažiau elektros.
  • Skalbti tik su pilna skalbimo mašina, o mažiausiai energijos sunaudosite, jei bus nustatyta 30 laipsnių temperatūra.
  • Užsukti kranus, nes lašas po lašo per savaitę prikapsi pusę vonios, o virdami vandenį arbatai – į arbatinį įpilkite būtent tiek vandens, kiek reikės puodeliui.

Apsišiltinkite savo namus

Dažniausiai net nesusimąstome kiek šilumos iššvaistoma per sienas, ypač kai jos yra plonos. Geriausias būtų pasirūpinti sienų apšiltinimu. Gyvenantys nuosavuose namuose turi daugiau galimybių sutaupyti šilumos sąskaita, svarbiausia namo sandarumas. Itin daug šilumos gali iššvaistyti palėpė ir rūsys, ypač jei jie negyvenami. Žinoma, tai reikalauja daugiau investicijų, tačiau per keletą šildymo sezonų jos nesunkiai atsipirks, o ir namuose galėsite džiaugtis visada malonia temperatūra.

Jei nespėjote susitaupyti prieš šildymo sezoną, vertėtų pagalvoti apie paskolą, kuri padėtų išgyventi ateinančią žiemą, palyginti paskolų pasiūlymus galite čia. Reikia įdėti tik šiek tiek pastangų ir atėjęs šaltasis sezonas tik džiugins besikeičiančia gamta, artėjančiomis gražiausiomis šventėmis. O rūpesčiai dėl didesnių išlaidų bus tiesiog pamiršti.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas