Kredito linija – šiuolaikiškas būdas skolintis pinigus

Kredito linija yra itin šiuolaikiškas būdas skolintis pinigus. Kredito linija tai trumpalaikės paskolos forma. Kredito linija skirta apyvartinėms lėšoms papildyti, garantijoms bei laidavimams teikti, dokumentiniams akredityvams leisti. Iš esmės tai apyvartinio kapitalo finansavimo būdas, kai įmonė, turėdama tam tikrą banko nustatytą skolinimosi limitą, gauna šio limito neviršijančią sumą iš banko tada, kai jai šios sumos prireikia, ir grąžina tada, kai gauna atsiskaitymą už parduotas prekes ar paslaugas. Dažniausiai kredito linija suteikiama 1 metų laikotarpiui.

Kredito linijai paraiška kredito linijai pateikiama vieną kartą. Iš kredito linijos klientas gali bet kuriuo tau patogiu metu persivesti pinigus į savo banko sąskaitą. Palūkanos skaičiuojamos tik nuo panaudotos sumos. Kai, kurie kreditoriai siūlo galimybę sujungti kredito liniją su  kredito kortele, jog būtų dar patogiau naudotis suteikiama finansine pagalba.

Kredito linijos privalumai ir trūkumai

Pagrindinis kredito linijos privalumas yra tai, kad jums nepradedama skaičiuoti palūkanų už lėšas, kol iš tikrųjų nepradedate skolintis pinigų, o tai gali būti bet kuriuo laikotarpiu. Tik kai atliksite pinigų išėmimą iš kredito linijos, turėsite pradėti grąžinti mokėjimus į sąskaitą.

Didžiausias kredito linijos privalumas yra jos lankstumas. Skirtingai nuo vartojimo paskolos ir kitų finansavimo galimybių, kai iš anksto gaunate vienkartinę pinigų sumą, kredito linija leidžia paimti lėšų tiek, kiek norite ir tada kai reikia. Žinoma, tam reikia atitikti reikalavimus, kuriuos jau trumpai aptarėme.

Taip pat, kaip ir kitos paskolos, kredito linijos naudojimas ir grąžinimas(laiku!) gali pagerinti kredito reitingą. Skirtingai nuo greitojo kredito ar vartojimo paskolos, kuri paprastai yra už fiksuotą sumą fiksuotam laikui su iš anksto sutartu grąžinimo grafiku, kredito linija turi ir daugiau lankstumo.

[Privalumai]

Kredito linija privatiems asmenims

Apie kredito liniją verslui yra pakankamai daug informacijos, nes tai verslo pasaulyje jau įprastas ir gerai žinomas finansavimo būdas. Tuo tarpu privatūs asmenys apie kredito liniją dažnai net nėra girdėję. Tačiau vis daugiau kreditorių pradeda siūlyti šį finansavimo būdą ir Lietuvoje, tad laikas ir mums susipažinti su šia trumpalaikio finansavimo forma.

Kredito liniją privatiems asmenims galima prilyginti taupyklei, kurios nevalia liesti, nebent tik kas nors atsitiktų. Tai tarsi atskira piniginė, kurioje yra pinigų, jei jų prireiktų svarbioms išlaidoms. Kredito  liniją galite panaudoti būsto remontui, gydymui, įvairioms smulkioms ir nenumatytoms išlaidoms. Šios „piniginės“ turėjimas nieko nekainuoja, jei jos neatveriate. Palūkanos mokamos tik tuo atveju, jei pasinaudojote galimybe pasiimti paskolą.

Vieną kartą sudarę sutartį, galite gauti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų kredito limitą, kurį galite gauti iš karto ar dalimis. Paprastai tai, kiek galite gauti priklauso nuo mėnesinių pajamų. Pavyzdžiui, tai gali būti suma iki 4 mėnesių grynųjų pajamų. Gražinimas taip pat palankus, priderintas pagal jūsų galimybių – galite gražinti paskolą didesnėmis arba mažesnėmis įmokomis arba iš karto. Kiekvienas kreditorius gali pateikti skirtingas sąlygas ir reikalavimus, todėl čia pateikta informacija vadovaukitės tik orientaciniais tikslais.

Kas gali gauti kredito liniją?

Kaip ir norint gauti greitąjį kreditą ar vartojimo paskolą, galioja tos pačios sąlygos, apie kurias kalbame nuolat ir kokios apibrėžtos atsakingo skolinimo nuostatais. Tačiau kalbant apie kredito liniją galima pabrėžti keletą sąlygų, kurios gali vaidinti svarbų vaidmenį gaunant šios tipo trumpalaikį finansavimą.

Pajamos ir įsipareigojimai

 • Ne mažiau nei 500 eur per mėnesį grynųjų pajamų.
 • Reguliarios pajamos iš darbovietės paskutinius 6 mėnesius.
 • Jei paskola bus gražinama ne iš darbo užmokesčio, būtina pateikti pajamas pagrindžiančius dokumentus.
 • Darbo vietoje turi būti pasibaigęs bandomasis laikotarpis.
 • Ne daugiau 40 proc pajamų skirta finansiniams įsipareigojimams.
 • Neturite kitiems kreditoriams negražintų paskolų.

Kredito linijos palūkanos

 • Palūkanos mokamos tik nuo faktiškai panaudotos paskolos sumos
 • Palūkanų norma yra fiksuota, nustatoma kiekvienam individualiai pagal paskolos sumos dydį, kredito istoriją.
 • Nuo nepanaudotos paskolos sumos palūkanos nemokamos, tačiau mokamas administravimo mokestis (pavyzdžiui, 1,2 proc. metinis dydis).

Kaip gauti kredito liniją?

Norint gauti kredito liniją tereikia atlikti keletą žingsnių.

 • Rasti kreditorių ar banką, kuris tiekia kredito liniją.
 • Peržiūrėti sąlygas ir pasiūlymus bei išsirinkti kreditorių.
 • Pateikti prašymą internetu.
 • Ir viskas!

Dažniausiai sudaroma sutartis metams laiko, per kuriuos galite gauti dalimis ar visą iš karto paskolą ir taip pat patogiu jums būdu tą paskolą gražinti.

Tipinis kredito linijos pavyzdys

Jeigu pasiskolintumėte 900 € su 30 mėn. terminu su fiksuotąja metų palūkanų norma 19 %, tai  sąlygos būtų tokios:

 • bendra vartojimo kredito gavėjo mokama suma būtų 1123,45 €,
 • mėnesio įmoka – nuo 30 €, mėnesio administravimo mokestis – 0 €, bendros vartojimo kredito kainos metinė norma – 17,39 %, sutarties sudarymo mokestis – 0 €. Priklausomai nuo kredito limito sumos ir termino metų palūkanos gali būti nuo 19 % iki 74 %, mėnesio įmoka gali būti nuo 44,28 € iki 60,41 €.

Įmonės teikiančios kredito liniją

Kredito linija – tai saugus ir patogus būdas turėti papildomų pinigų, tačiau tikrai dar ne visi kreditoriai siūo šią paslaugą. Kredito linija galite pasinaudoti pas šiuos kreditorius:

 • Smspinigai.lt
 • Credit24
 • Bigbank

Apibendrinimas

 • Kredito linija tai lanksti trumpalaikė paskola, kurią sudaro apibrėžta pinigų suma, kurią galite gauti pagal poreikį ir grąžinti iš karto arba laikui bėgant.
 • Kredito linija suteikiama tam tikram periodui, nurodant maksimalią sumą, kurią galite pasiskolinti per laikotarpį.
 • Kredito linijos palūkanos skaičiuojamos iš karto, kai tik pasiskolinami pinigai, tačiau nemokami už nepanaudotą sumą.
 • Kredito linijos dažniausiai naudojamos nereguliarių mėnesinių pajamų spragoms padengti arba išlaidoms, kurių negalima numatyti iš anksto.
 • Kredito linija savotiškai primena kredito kortelę, nes jūs turite garantiją, jog prireikus jums pinigai bus suteikti be papildomo prašymo.

Kredito linija yra kaip bet kuris finansinis produktas – savo paskirtimi ir prigimtimi nei geras, nei blogas. Viskas priklauso nuo to, kaip žmonės šiuo finansiniu instrumentu naudojasi. Viena vertus, pernelyg didelis skolinimasis pagal kredito liniją gali sukelti finansinių problemų. Kita vertus, kredito linija gali būti ekonomiškas sprendimas, padedantis išspręsti nenumatytų išlaidų sukeltas problemas arba padėti finansuoti svarbius įvykius, tokius kaip vestuvės ar namų pertvarkymas. Kaip ir bet kurios kitos paskolos atveju, skolininkai turėtų atidžiai stebėti sąlygas (ypač mokesčius, palūkanų normą ir grąžinimo grafiką), ir nebijoti užduoti daug klausimų prieš pasirašydami sutartį.

 

 

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas