Skirtingos draudimo rūšys, padėsiančios sumažinti nuostolius

Skirtingos draudimo rūšys

„Po manęs – nors ir tvanas!“ Ar tikrai? Toks kategoriškas požiūris, kuriuo bandoma išreikšti savo abejingumą visiems ir viskam, įprastai pasikeičia, šeimoje atsiradus vaikų, prisiėmus tokius ilgalaikius finansinius įsipareigojimus, kaip būsto paskola ir kitais panašiais atvejais arba žmogui tiesiog įžengus į suaugusiųjų pasaulį, neatsiejamą nuo atsakomybės.

Nenumatytų įvykių išvengti negalime, tačiau apsisaugoti jų sukeliamos finansinės žalos ar bent jau šią sumažinti, tikrai įmanoma. Tam yra reikalingas draudimas, apimantis įvairias sritis (gyvybės, būsto civilinės atsakomybės ir kita), kurias šiame straipsnyje išsamiau ir pristatysime. Beje, draudimas gali padėti sutaupyti daug nervų ir dar daugiau pinigų, tam „tvanui“, kurį paminėjome pirmame sakinyje, iš tikrųjų įvykus, pavyzdžiui, Jūsų namuose trūkus vamzdžiui ir vandeniui apsėmus kaimynų butus.

Ar žinote, kam reikalingas ir kaip veikia draudimas?

Draudimas – tai finansinis produktas, atliekantis rizikos valdymo priemonės vaidmenį, kai draudimo bendrovė, mainais už tam tikrą mokestį, perima klientų galimų patirti nuostolių riziką. Žinoma, draudimo įmonės atstovo nederėtų įsivaizduoti kaip gerosios krikštamotės iš pasakos, kuri, apsiginklavusi burtų lazdele, saugos Jus ir visą Jūsų apdraustą turtą nuo galimų nelaimių. Tiesiog, įvykus neplanuotai, žalą padariusiai situacijai, nuostoliai, turint draudimą, gerokai sumažinami ar net ir visai padengiami.

Lėšos, išmokamos draudiminio įvykio atveju, yra paimamos iš centralizuoto fondo, kurį sudaro tų asmenų, kurie yra apsidraudę tos pačios rūšies rizika (pavyzdžiui, KASKO draudimas), mokamos draudimo įmokos.

Žinoma, niekas negali garantuoti, jog, nutikus draudiminiam įvykiui, Jums skirta draudimo išmoka bus didesnė ar bent prilygs įmokų, kurias draudimo bendrovei jau esate sumokėję, dydžiui. O gal viso draudimo laikotarpiui Jums apskritai jos neprireiks. Bet tokiu atveju derėtų ne gailėti sumokėtų pinigų, bet, priešingai, džiaugtis, jog pavyko išvengti nelaimių. Apsidrausdami Jūs, vaizdžiai tariant, investuojate į ramesnį savo ir savo šeimos gyvenimą.

Kokios yra pagrindinės draudimo rūšys?

Paskolų rūšys jau daug kam yra žinomos, tačiau ar kada susimąstėte ar tikrai suprantate visas draudimo rūšis? Remiantis draudimo įstatymu, reglamentuojančiu visus klausimus, susijusius su šiuo finansiniu produktu, draudimas yra skirstomas į dvi pagrindines rūšis. Tai – gyvybės ir ne gyvybės draudimas. Beje, būtent pastarasis, vertinant Lietuvoje pasirašytų draudimo sutarčių skaičių, ir užima didžiąją šios rinkos dalį mūsų šalyje.

Draudimo rūšių pavadinimai tarytum patys sufleruoja, kas vienu ar kitu atveju yra draudimo objektas (sveikata, gyvybė, kilnojamasis ir nekilnojamasis turtas ir pan.). Tiesa, gyvybės bei ne gyvybės draudimas yra skaidomas į smulkesnes rūšis, su kuriomis, tiek dėl bendro išprusimo, tiek, žinoma, norint priimti objektyviausią sprendimą individualiu atveju, reikėtų susipažinti išsamiau.

Į kokias rūšis yra skirstomas gyvybės draudimas?

Investicinis, kaupiamasis, vaiko draudimas: tai – pagrindinės gyvybės draudimo atšakos.

Kaupiamasis draudimas

Tai – gyvybės draudimo rūšis, suteikianti ne tik apsaugą nuo tam tikrų galimų rizikų, bet ir atliekanti savotišką „taupyklės“ funkciją. Tai yra, leidžianti per draudimo galiojimo laikotarpį sukaupti tam tikrą pinigų sumą, kurios konkretų dydį žinosite, dar prieš pasirašydami sutartį. Vadinasi, šis finansinis produktas idealiai tinka stabilumą vertinantiems, rizikos vengiantiems asmenims, ieškantiems ilgalaikį finansinį saugumą užtikrinančių sprendimų.

Jei nutinka taip, jog kaupiamojo draudimo sutartį pasirašęs asmuo miršta, numatytą draudimo išmoką gauna artimieji.

Investicinis gyvybės draudimas

Tai – draudimo rūšis, kurią būtų galima pavadinti „2in1“. Investicinio draudimo sutartį pasirašęs asmuo ir apsidraudžia, ir investuojama: dalis draudimo įmokų yra investuojamos į vertybinius popierius. Žinoma, kaip ir visada, pamačius žodį, susijusį su investicijomis, galime kalbėti tiek apie galimybę užsidirbti, tiek ir, deja, riziką prarasti. Investicinis gyvybės draudimas rekomenduojamas asmenims, siekiantiems užsitikrinti finansinę gerovę, susijusią su galimybe draudimo įmokas gerokai padidinti, tačiau kartu suvokiantiems ir šios finansinės paslaugos riziką.

Vaiko gyvybės draudimas

Vaiko draudimo objektas gali būti ne tik atžalos gyvybė ar įvairios traumos, bet ir žala, kurią vaikas padaro kitiems asmenims (pavyzdžiui, per daug įsijautęs į žaidimą, su kamuoliu išdaužo kaimynų langą). O, pasirinkus kaupiamąjį ar investicinį draudimą, kuriuos plačiau jau aptarėme, ne tik užbėgama už akių nuostoliams, susijusiems su nenumatytais įvykiais, bet ir įdedamas svarus indėlis, galvojant apie finansiškai aprūpintą vaikų ateitį.

Į kokias rūšis yra skirstomas ne gyvybės draudimas?

Ne gyvybės draudimas apima transporto priemonių, sveikatos, turto, nelaimingų atsitikimų, kelionių, civilinės atsakomybės draudimo paslaugas.

Transporto priemonių draudimas

Ši draudimo rūšis, aktuali ne tik fiziniams, bet ir juridiniams asmenims, neabejotinai yra populiariausia draudimo paslauga, žvelgiant Lietuvos mastu. Skiriasi draudimo rizika (pati transporto priemonė arba žalos, padarytos nukentėjusios pusė transporto priemonei, padengimas), o ir apdrausti galima ne tik, kaip mums įprasta, lengvuosius ar sunkiasvorius automobilius, motociklus, bet ir gerokai egzotiškesnį transportą, pavyzdžiui, lėktuvą ar traukinius.

Transporto priemonių draudimas apima žemiau išvardintas paslaugas.

Privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas, kuris, kaip sufleruoja šio finansinio automobilio pavadinimas, yra būtinas visoms, Lietuvoje įregistruotoms motorinėms transporto priemonėms, apimantis žalos padengimą eismo įvykio metu nukentėjusiai pusei.

„Žalioji kortelė“ arba vairuotojo civilinės atsakomybės draudimas užsienio valstybėse – papildomai kainuojantis dokumentas, leidžiantis išvengti būtinybės papildomai draustis pagal toje šalyje, į kurią vykstamą, galiojančią tvarką ir, Jums padarius eismo įvykį, padengiantis žalą nukentėjusiai pusei.

KASKO draudimas, apimantis žalos padengimą automobiliui, nepriklausomai nuo turi, kuri pusė yra eismo įvykio kaltininkas bei suteikianti papildomas privilegijas (pavyzdžiui, pagalba kelyje, pakaitinis automobilis ir kita).

Sveikatos draudimas

Privalomasis sveikatos draudimas, garantuojantis nemokamas medicinos paslaugas (konsultacijos, gydymas, vaistai ir kita), už kurį visi kas mėnesį privalo mokėti nustatyto sveikatos draudimo įmokas, nuskaičiuojamas nuo atlyginimo arba sumokamas savarankiškai. Tam tikrais atvejais (pavyzdžiui, auginant vaiką iki 8 metų, stovint užimtumo tarnyboje, netekus darbingumo ir kita), privalomąjį sveikatos draudimą kompensuoja valstybė.

Savanoriškas sveikatos draudimas neatleidžia nuo privalomojo sveikatos draudimo būtinybės, tačiau, pasirinkus šį finansinį produktą, galima naudotis įvairiomis papildomomis sveikatos priežiūros ir gydymo paslaugomis (pavyzdžiui, diagnostiniai tyrimai, odontologijos paslaugos, medikamentai ir kita), kurias kompensuoja draudimo bendrovė. Papildomą sveikatos draudimą, kaip darbuotojų motyvavimo įrankį, vis dažniau naudoja ir įmonės.

Turto draudimas

Turto draudimas apima žalos atlyginimą turto savininkui, kylančią esant turto sunaikinimui ar sugadinimui dėl gaisro, vagystės, stichinės nelaimės ir kitų, sutartyje numatytų rizikų. Šis draudimas, priklausomai nuo sutarties, gali apimti ne tik patį NT objektą, bet ir jame esantį turtą, taip pat gyvūnus ar naminius gyvulius. Dar viena populiari paslauga, galinti įeiti į šios rūšies draudimo objektus  – turto savininko civilinės atsakomybės draudimas, reikšiantis žalos padengimą nukentėjusiai pusei (pavyzdžiui, kaimynams), kurią sukėlė apdraustame būste įvykęs gaisras ar avarija.

Nelaimingų atsitikimų draudimas

Žinoma, ši draudimo rūšis, apimanti tokias paslaugas, kaip asmens, vairuotojo ir keleivių arba darbuotojų nelaimingų atsitikimų draudimas, nuo pačios nelaimės fakto apsaugoti negali, tačiau, žvelgiant finansine prasme, gali reikšmingai padėti, gautomis išmokomis padengiant reabilitacijos paslaugas ar pragyvenimo išlaidas, kol asmuo negali dirbti.

Kelionių draudimas

Norint, jog kelionės, kaip dažnam mūsų ir asocijuojasi, liktų malonia patirtimi, kuri mielai būtų kartojama dar ir dar, šioms būtina tinkamai pasiruošti. Neužtenka išsirinkti komfortiško viešbučio ar kruopščiai susipakuoti lagaminą. Neabejotinai yra reikalingas kelionių draudimas, kuris, priklausomai nuo sutarties sąlygų, gali apimti bagažą, civilinę atsakomybę, medicininės išlaidas, nelaimingus atsitikimus ar kitas, asmeniškai aktualias rizikas. Deja, keliaujant į vadinamuosius „karštuosius“, padidintos rizikos taškus, draudimo bendrovės gali atsisakyti suteikti kelionių draudimą.

Civilinės atsakomybės draudimas

Civilinės atsakomybės (pavyzdžiui, asmens, bendrosios, darbdavio, profesinės ir kita) draudimas, kurį jau aptarėme kaip paslaugą, įtraukiamą į kitų rūšių draudimo paslaugų (pavyzdžiui, turto, kelionės ir pan.) paketą, neretai įsigyjamas ir atskirai. Tai – draudimo rūšis, apimanti apsidraudusiojo asmens/įmonės žalos, padarytos dėl netyčinių veiksmų, padengimą nukentėjusiajai pusei.

Draudimas – paini tema? Gal šiek tiek. Tačiau, susiradus profesionalų šios srities specialistą ar skyrus asmeninio laiko klausimų, susijusių su šia sritimi, analizei, viskas taps kur kas paprasčiau. Naudinga paslauga? Neabejotinai! Juk, kaip sakoma, žmogus planuoja, o Dievas juokiasi. Pasirinkę asmeniškai Jums aktualią draudimo rūšį ir įtraukę į draudimo paslaugų paketą pageidaujamas rizikas, nuo tų „pokštų“, neretai – nepriklausančių nuo mūsų valios – patiriamų finansinių nuostolių apsaugosite ne tik save, bet ir savo artimuosius.

Rate this post
GAUTI PASKOLOS PASIŪLYMĄ
greitas kreditas palyginimas